21 stycznia 2013

Winter Wonderland, klimaty zimowe w Dream Teamie ;)

"Biaława ćma się czyniła, rosła, stawała; biały, migotliwy, niepokalany brzask sypał się by ta wełna najbielsza, najmiększa, najśliczniejsza; sypał się gęstwą nieprzeliczoną by ta zamarzła poświata, jakoby wszystkie gwiezdne światłości zakrzepły w szron i starte lotem podniebnym na proch, świat zasypywały, przysłoniły się rychło bory, przepadły pola, że ani okiem uchwycił, zginęły drogi, roztopiła się wieś cała i wsiąknęła w tę białość cudną, w ten oślepiający tuman, a w końcu nie było już dla oczów nic widne, prócz tych strug śnieżystego pyłu, spływającego tak cicho, tak równo, tak słodko, kiej te wiśniowe okwiaty w noc miesięczną (...)
Wł. St. Reymont


Ci, którzy znają mnie prywatnie i bardziej osobiście wiedzą, że "Chłopi" Reymonta to książka dla mnie wyjątkowa ze względu na lokalizację :) I chociaż pewnie znaczna aczęść z Was nigdy jej nie przeczytała lub przeczytała ale wynudziła się przy tym setnie to ja lubię do niej wracać. To co szczególnie jest mi bliskie to opisy przyrody. Lubię do nich wracać, czytać o tym jak śnieg przysypywał pola na które właśnie patrzę. Chyba wszyscy już tęsknimy za wiosnę, ciepłem i dłuższymi dniami. Tymczasem świat przysypał śnieg i kiedy patrzę na przepiękne prace dziewczyn z Dream Teamu ciągnąca się zima nie przeszkadza już tak bardzo. Dziewczyny stworzyły absolutnie magiczne, zimowe prace. 
Zapraszam Was na zimową wędrówkę, troszeczkę na pożegnanie zimy, już wkrótce pojawią się wiosenne, radosne prace :)

Ania Karos-Bakun prezentuje herbaciarkę na ciepłe, rozgrzewające herbatki :)

Ania o swojej pracy napisała:

Dół pudełka pomalowałam bejcą wodną Syntilor, kolor Czarna Porzeczka. Polakierowałam dwoma warstwa Fluggera 20 a następnie położyłam białą pastę postarzającą, którą po wyschnięciu przetarłam papierem ściernym. Serwetkę przykleiłam klejem Stamperii Colla Velo a na wierzch położyłam klej Modge Podge. Kropeczki i napis zrobiłam białą farbą akrylową a całość polakierowałam Fluggerem 20. 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przetarłosię zaskoczyła cały Dream Team pracą zupełnie nietypową :)

Przetarłosię o swojej pracy:
Winter Wonderland w sepii. Nie jestem miłośniczką sezonu zimowego, co za tym idzie nijak nie mogłam ugryźć tego tematu ;) Może mój zimowy krajobraz nie znajdzie zbyt wielu zwolenników, ale taki właśnie we mnie drzemie...
Do dzisiejszego projektu posłużyła mi donica, której fagment owinęłam bawełnianą szmatką i uderzając w nią młotkiem odłamywałam kawałek po kawałku tworząc otwów.
Całą donicę zagruntowałam białą farbą akrylową. Po wyschnięciu przy użyciu kleju Perfetto przykleiłam motwy z serwetki Happy WInter Season. Ten stanowiłam niewielką częśc całości więc sporo mi zajęło domalowanie całej reszty  (w mocna w tym nie jestem). Ale jak się bawić i "oswoić z zimą" to i płot gdzieś w oddali domalować się uda, linię horyzontu czy wreszcie zaspę, w którą cisnął chłopak sanki ;)
Dno musiało być równie śnieżne więc użyłam do utworzenia zasp niezawodnej szpachlówki Fluggera, w którą wcisnęłam odłamki donicy a całość dopełniły dekoracyjne kulki Stamperii. Całość kilkakrotnie polakierowałam Fluggerem 20.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Impresja stworzyła ciepły klimat światła świecy

Impresja o swojej pracy:
Długo zastanawiałam się nad tym tematem. Chyba za długo. W końcu padło na zimowy lampion. Słoik okleiłam serwetką z pięknym zimowym krajobrazem. Użyłam do tego kleju do szkła i ceramiki Perfetto. Lakierowałm na błysk Fluggerem 70. Krajobraz "przypruszyłam śniegiem" za pomocą białej farby akrylowej oraz lekkiej szpachlówki Fluggera. Rączkę lampionu zrobiłam z szarego sznurka pakowego. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Marta Deco-Pasja stworzyła zimową herbaciarkę z ośnieżonym krajobrazemMarta wykorzystała zimową serwetkę

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Love Creations zwykłą puszkę zamieniła w zimowy domek w lodowej krainie

Love Creations o swojej pracy:
W zimowym projekcie Dream Team postanowiłam wykorzystać sporą metalową puszke, która od jakiegoś czasu czekała cierpliwie na półce w pracowni na swoją kolej :)
Zanim przystąpiłam do pracy wybrałam motyw, który przywołuje we mnie wspomnienia z dzieciństwa....szaleństwa w ogromnych zaspach śniegu, zakopane w białym puchu krzewy i drzewa, ślizgawki...prawdziwa polska zima... :)
Prace na puszcze zaczełam od położenia 3 warstw dobrej jakości podkładu i pomalowania jej na ciemny niebieski kolor. Lekko przetarłam brzegi białą, srebrną i błękitną farbą i czarną patyną. Dodałam kropki z białej farby akrylowej. Obrazek na wieczko przykleiłam klejem Stamperii, który idealnie nadaje się do przyklejania  większych motywów bez ryzyka zagnieceń czy przerwania serwetki. Po lekkim patynowaniu i cieniowaniu farbami, użyłam konturówki aby wydobyć jeszcze bardziej zaśnieżone elementy. Dół puszki polakierowałam matowym akrylowym lakierem a wierzch lakierem błyszczacym.12 komentarzy

 1. śliczne zimowe prace :))
  a dla Przetarłosię brawa za ta śliczną sepię w nietypowej donicy
  pozdrawiam
  Ag

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne :) A dla Love Creations brawa za realistyczny śnieg na wieczku ;) No i za całą puszkę :)
  Już się nie mogę doczekać waszych wiosennych prac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Love Creation dziekuje z calego serduszka :))
   pozdrawiam

   Usuń
 3. Wszystkie prace są wspaniałe i niepowtarzalne :) Dziewczyny mają bardzo zdolne łapki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Być może dla wielu Chłopi to kolejna nudna lektura ale ja uważam,że nie na darmo została tak nagrodzona....po prostu wielu ludzi jej nie przeczytało,obejrzało serial,który zapadł w ich pamięci i nigdy nie sięgnęli do kartek....A szkoda!!!JA chyba powinnam sie urodzić w innym wieku,bo mi się to podoba!!!Mnie Reymont nigdy nie nudził,zawsze chętnie czytałam jak widział bohaterów,ich niemoc,siłę i błędne decyzje oraz drobne radości...jak pięknie opisał naturę....Szkoda,że kolejne pokolenie nie sięga po takie dzieła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prace jak zawsze zachwycają ;) Wspaniałą drużynę tworzycie !

  Pozdrawiam,
  Mika

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziewczyny, jesteście niesamowite!
  Naprawdę, naprawdę! :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękne prace! A najfajniejsze jest to, że można by z nich stworzyć spójną, dopasowaną kolorystycznie kompozycję. Nawet łamiąca (nieumyślną) konwencję, nietypowa praca Przetarosię dałaby się w nią interesująco wpasować. Super!
  Ninka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeśli chodzi o "Chłopów", to ta lektura nigdy mnie nie nudziła; owszem czasem denerwowała, bo przejmowałam się losami bohaterów, ale nie nudziła!
   Ninka.

   Usuń
 8. Dziewczyny jesteście niesamowite! Brak słów na tak piękne prace.

  OdpowiedzUsuń