18 czerwca 2013

Dream Team - Inspiracja dziecięca

Co prawda Dzień Dziecka już za nami ale czas na dziecięce prace trwa cały rok :)
Dziewczynka widoczna na wieczku tak mnie zachwyciła, że od razu zaczęłam pudełeczko. Z przodu zaplanowałam miejsce na imię przyszłej właścicielki :)

W pracach zazwyczaj unikam czerwieni ale tutaj zdecydowałam się na zdecydowowanie czerwoną serwetkę. Praca początkowo miała być w brązach ale wydawała się zbyt smutna, w końcu w dziewczynce na wieczku jest coś zdecydowanie żartobliwego. Czerwień ożywiła pracę i sprawiła, że jest bardzo radosna. Całość wykończyłam matowym Touch-Me To-Do, idealnym do prac dziecięcych, cudownie aksamitnym w dotyku.

Postarzania zrobiłam bardzo delikatne, brzegi pocieniowałam patyną a później przetarłam gąbką ścierną 120 żeby były jeszcze delikatniejsze.  Dziewczynka to grafika przeniesiona za pomocą Transfer Glaze.
Wykorzystane w pracy:Read More

2 czerwca 2013

Herbatki MamySwojej Mamie mogę podziękować za wiele rzeczy. Może nie wszystko rozumiem, część zrobiłabym inaczej co nie zmienia faktu, że to za co Jej dziękuję to bezwarunkowa miłość i wsparcie. Jednak przy okazji każdej uroczystości w której daje się prezenty borykam się z tym samym a mianowicie "Córciu, nic mi nie kupuj, po co wydajesz pieniążki, ja naprawdę nic nie potrzebuję". tak więc w tym roku na Dzień Mamy postanowiłam zrobić coś użytkowego sama. Jedynie na Boże Narodzenie udaje mi się przymycić coś kupionego i coś co planuję na rok wcześnie bacznie obserwując Mamę (bo przecież zapytana nigdy nie odpowie tylko idzie  w zaparte, że wszystko ma). 

Jako że Mama lubi zielone herbatki i róże powstało pudełko łączące te dwie rzeczy czyli różana herbaciarka na herbatki Mamy. wreszcie miałam okazję wykorzystać prześliczną kwiatową serwetkę wokół której chodziłam i wzdychałam od dłuższego czasu. Dół pomalowałam bejcą rustykalną Czereśnia antyczna. Brzegi pudełeczka pomaziałam pastą postarzającą Umbra Pentartu. Do postarzeń krawędzi, przecierek itd. jest idealna :) Ma przepiękny ciemnobrązowy odcień i do prac nadgryzionych zębem czasu pasuje idealnie.
Napis oczywiście nie jest wyśrodkowany. Ja chyba mam w oczach coś takiego, że nigdy niczego nie przykleję równo. Może to wiecznie zjeżdżające z nosa okulary czy coś innego ale zawsze o symboliczne milimetry muszę coś przesunąć :) Na szczęście pudełeczko się podoba :) Zostało wyposażone w paczuszki zielonych herbatek i mam nadzieję, że będzie dobrze służyło :)

Zdjęcia robione telefon więc jakoś nie powala na kolana ale tak się spieszyłam, że oczywiście zapomniałam aparatu fotograficzego :)


wszystkie produkty dostępne na stronie http://decoupage-garden.comRead More